Docent
Doc. dr Tatjana Burzanović

Tatjana Burzanović je diplomirala na Akademiji likovnih umjetnosti u Sarajevu,gdje je i magistrirala na temu:”Interrelacija između pisma i tiska”.Doktorirala je na Fakultetu umetnosti u Beogradu,na temu „Imanentna logika simultane i sukcesivne umjetnosti-ilustracije Bhagavad Gite”.

Trenutno je radno angažovana na Univerzitetu Donja Gorica,u Podgorici kao dekan na Fakultetu za dizajn i multimediju.Posjeduje veliko iskustvo u oblasti grafičkog dizajna,grafike u arhitekturi i enterijera. Radila je kao umjetnički urednik,dizajner enterijera i grafički dizajner na različitim nivoima. Dobitnik je mnogih nagrada za svoja umjetnička  i književna djela.Objavila je takođe knjigu sa naslovom”Međuodnosi umjetničkih svjetova-ilustracije Bhagavad Gite”,uz podršku Ambasade Indije za Austriju i Crnu Goru u Beču.Njena umjetnička filozofija,obuhvata poruke između umjetničkih svjetova(prostorne i vremenske umjetnosti).Umjetnik tako posreduje između prirode i duha,a opet potiče iz apsolutne ideje i služi cilju realizacije apsolutnog duha.”Obuhvatanje značenja kroz formu”,zadatak je umjetnosti ,koju je postavio savremeni mislilac ,koji predstavlja građenje forme i stvaranje smisla dva simultana i apsolutno isprepletena i nerazdvojna procesa u umjetnosti. Bez tog prepoznavanja ,nije moguće preduzeti bilo kakav dalji korak u istraživanju prirode umjetnosti i književnosti.Ona vjeruje da je umjetnost način da se dođe do istine . Umjetnost je neodvojiva od traganja za istinom.

Učešće na međunarodnoj naučnoj konferenciji u Las Vegasu na temu „“Wall clock design made with recycled materials”, 3D Printing Conference Innovation, Modelling, Application & Implementation held during October 05-06, 2017 in Las Vegas, USA

Samostalna izložba slika „Indija in heart”,80 ilustracija(35x50cm) u New Delhiju,(kombinovana tehnika),40 ilustracija Bhagavad Gite i 40 ilustracija poezije Rabindranata Tagore(organizacija Indijske Vlade-Ministarstvo inostranih poslova Indije,oktobar 2016g. New Delhi,i novembar 2016g. Kalkuta).

Autor knjige „Međuodnosi umjetničkih svjetova-Ilustracije Bhagavad Gite”protokolarno izdanje prevela na engleski jezik Vlada Indije,posredstvom ambasade Indije iz Beča,na engleski jezik ,štampa dvojezično-crnogorski i engleski jezik.(knjiga je na Amazonu)2015g.Prva nagrada na 11-om sajmu knjiga u Podgorici kao najbolje opremljeno umjetničko izdanje knjige,između 150 izlagača iz svijeta.

Samostalna izložba 25 slika povodom Dana Državnosti crne Gore 13-og jula.Autor i organizator događaja u Kalkuti kojim se prvi put slavi u Indiji Dan državnosti Crne Gore 13.07.2018g.

Image not available