Vanredni profesor
Prof. dr Vlatko Cvrtila

Rođen 9.7.1965. u Cerju Jesenjskom, Krapina. Diplomirao je na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu, gdje je i magistrirao i doktorirao na temu "Nacionalna sigurnost neutralnih država Europe: Političke i geostrategijske odrednice".
Dekan je Fakulteta političkih znanosti i izvodi nastavu na predmetima: Politička geografija i geopolitika; Savremeni geopolitički problemi
i Evropska bezbjednost.
Član je Hrvatskog politološkog društva, Hrvatskog defendološkog društva, Hrvatske udruge za međunarodne studije, Atlantskog vijeća Hrvatske.
Značajniji radovi: Grizold A., Tatalović S., Cvrtila V., "Suvremeni sistemi nacionalne sigurnosti",Zagreb 1999., "Izborna geografija kao aspekt izborne politike u Hrvatskoj", Zagreb 2001., "Dekonstrukcija geopolitičkog poretka na primjeru pseudo država",Zagreb 2000., "Republika Hrvatska u euroatlantskoj zajednici", Zagreb 2000., "Republika Hrvatska kao gateway prema Jugoistočnoj Europi", Zagreb 2000.

dr Vlatko Cvrtila