Poziv za prisustvo naučnoj tribini na temu "Branko Filipović Filo: umjetnost bez kompromisa" istoričarke umjetnosti Ane Ivanović

Prosljeđujemo poziv svim zainteresovanim studentima da, ukoliko budu u mogućnosti, prisustvuju naučnoj tribini na temu "Branko Filipović Filo: umjetnost bez kompromisa" istoričarke umjetnosti Ane Ivanović, koja će se u organizaciji Crnogorske akademije nauka i umjetnosti održati u multimedijalnoj sali Muzičkog centra Crne Gore, u ponedjeljak, 21. novembra, sa početkom u 12.00h.

Ana Ivanović diplomirala je na Filozofskom fakultetu u Beogradu, smjer Istorija umetnosti. Od 2010. radi kao kustoskinja u Umjetničkom muzeju Narodnog muzeja Crne Gore. U institucionalnim okvirima, kao i samostalno, bila je angažovana na organizaciji više izložbenih, edukativnih i istraživačkih projekata. Specijalizovala se za upravljanje muzejskim zbirkama. Bila je selektorka Hercegnovskog zimskog salona (2013), kao i Crnogorskog likovnog salona „13. novembar“ (2017).

U prilogu ovog obavještenja nalazi se i Poziv Crnogorske akademije nauka i umjetnosti.